Tři pokusy a dost. Major pro nás končí!
CS:GO

Published
04/11/2021

Hned tři pokusy měli hráči Entropiq na postup do playoff PGL Major Stockholm. Po třech prohrách v řadě končíme v nejtěžší světové konkurenci na 9.-11. místě. Not great, not terrible.

Po nevydařených sériích s G2 a FURIA čekali v zápase o všechno na naše borce francouzští střelci z Vitality.

Bohužel pro zástupy fans v černozelených barvách Entropiq se jedna z hvězd Vitality, Mathieu „⁠ZywOo⁠“ Herbaut, dle HLTV nejlepší CS:GO hráč na světě v letech 2019 a 2020, rozvzpomněl na lepší časy a především jeho zásluhou postupuje do playoff jeho tým na úkor Entropiqu.

Nickleback, El1an, Krad, Forester a Lack1 při tom nezačali vůbec špatně. Vlastní map pick, Mirage, rozjeli z T-stranu poměrem 6-2, po vyrovnaném poločase byli Entropiq blízko vítězství za stavu 14-10, jenže  v jednom z rozhodujících kol doručil kapitán francouzské pětice, apEX, clutch 1v3, momentum se otočilo a Vitality si sebrali Mirage 14-16. ZywOo po cestě nasbíral dobrých 27 fragů.

Mezinárodní roster české organizace hodil rychle první neúspěcch za hlavu. Začátek Overpassu a 7-0 pro Entropiq dával tušit brzký decider. Po poločase 11-4 sice soupeř dotahoval, ale černozelení dotáhli druhou mapu k vítězství 16-13.

Na decideru Dust 2 zářil opět ZywOo. Už za první čtyři kola byl na 13 killech. Entropiq nedokázali kontrovat. Poločas 2-13 a následně vyhrané pistole pro Vitality s dalšími čtyřmi killy pro ZywOoa přiblížily sérii ke svému konci. Vitality si rozhodující bod připsali za výhru 16-5.

Entropiq vs Team Vitality na PGL Major 2021
zdroj: HLTV.org

‍“Je to náš první LAN šampionát, který přinesl spoustu problémů, chyb a dalších věcí, které jsou potřeba do příště zlepšit,“ komentoval celý turnaj trenér hooch.

„Musím ocenit, čeho jsme dosáhli. Hodně jsme pracovali a jsme hodně unavení. Teď převažuje zklamání, ale máme skvělý tým, na který jsem pyšný.

„Nebude to jednoduché, ale musíme se z těchto porážek poučit a stát se ještě silnějšími. Brzy nás čeká V4 v Budapešti a tam musíme být ještě lepší. Být devátí na majoru ale nakonec není tak špatné.“